Бактеріологічний інститут
Потрапили всередину будівлі першої швидкої допомоги Києва на вулиці Рейтарській, 22. Розкішний, але занедбаний фасад оформлений у Венеціанському стилі, давно манив собою. Комплекс швидкої і допомоги зведено в 1913 р. архітектором Зекцером і зараз знаходиться в закинутому стані. Використовується лише перший поверх, не зважаючи на те, що горище давно протікає й перекриття можуть рухнути в будь-який момент.

У будівлі нещаслива доля ще з 1933 року, коли тут помер сам автор. Йосипа Зекцера вбив трамвай, як на початку знаменитого роману Булгакова «Майстер і Маргарита» зарізало Берліоза. Цікаво, що письменник деякий час проживав тут на Рейтарській, в будинку напроти в якихось тридцяти метрах. Київські дослідники давно підмітили зв’язок між цими двома історіями - справжньої та вигаданої.
Натомість виріс справжній шедевр у стилі неоренесанс, який сучасники прозвали «Палацом науки».
На добровільні пожертвування, головним чином Лаз. Бродського, О. Терещенка, О. Демидової та ін., 14 квітня 1896 року відбулися закладини будинку, а вже через 5 місяців збудовано двоповерхову цегляну споруду лабораторії, що і поклало початок існування інституту
автор проекту — інж. К. Г. Іванов,
опалення і вентиляція — інж. Л. М. Городецький, підрядник – Л. Гінзбург
Горцеві стіни вестибуля оброблені глухою аркадою іонічного ордера з черепашками у тимпанах і картушами з монограмою «БИ» (Бактеріологічний інститут)
Наразі будівля закинута, але всередині збереглися і повній мірі всі принади, якими було прикрашено цей палац - ковані грати, перила, ліпнина, розкішні маршові сходи та скляна стеля-ліхтар, призначена для природнього освітлення інтер’єрів.
Кам'яні подвійні сходи виводять на бічні галереї другого поверху, обрамлені урочистим рядом канелюрованих колон іонічного ордера, оперезаних у нижній третині поясками і драпіруванням
Підлогу викладено метласькими плитками (завод Бергенгейма у Харкові) з індивідуальними на кожній ділянці килимовими малюнками, гармонійно об'єднаними у єдине ціле кольоровим та стильовим вирішенням
У залі засідань привертає увагу кесонований ліпний плафон, що переходить у падугу, та фриз, членований спареними консолями (під час ремонтних робіт 1980-х рр. плафон позолочено)
Приміщення майже порожні - меблі відсутні, обладнання демонтовано
Залишки більш сучасних предметів інституту
Пам'ятник архітектури.
Охоронний номер
№189
А поки ви можете обрати іншу, не менш цікаву екскурсію у Києві